שלום אורח
התחברות | הרשמה
d
d

 מהפכת האינטרנט הובילה הרבה מאד תמורות ושינוים מבורכים בחיינו כשאחד הבולטים בהם הוא היכולת לעבוד מרחוק. פתאום כל אחד יכול להיות שכיר שעובד מהבית ויתרה מזאת- יכול להקים עסק מקוון ולעשות לא מעט כסף. אז נכון שברוב המקרים צריך ידע והון התחלתי כדי להתעשר מעסק אבל כשמדובר בעסק מקוון- עסק און ליין אפשר לעשות את זה גם בלי כל אלה. איך? בכתבה הבאה.

 

שלבים להקמת עסק און ליין בזול או בחינם:

אז שמחנו אתכם כשהבטחנו שאפשר להקים עסק מקוון בלי כסף להשקעה ובלי יותר מדי ידע ומומחיות עכשיו הזמן הגיע להסביר כיצד הדבר אפשרי. מדריך מעשי מקוצר ינחה אתכם שלב אחר שלב בדרך אל הפרנסה הטובה והכל בלי לצאת מהבית, בלי לקחת הלוואה עצומה ובלי להיוולד למשפחה הנכונה.

 

  1. שלב ראשון – בחנו אפשרויות: עסק און ליין הוא לרוב עסק המתקשר למכירה. גלשו באתרי מכירות ונסו להבין כיצד נראות חנויות מקוונות. החליטו מה תרצו למכור ואיך. אפילו מכירה נקודתית של דברים משומשים יכולה להניב לכם רווח ובטח מכירה של מוצרים זולים במיוחד. תוכלו גם להימנע מהקמת אתר ולבצע ישירות את המכירה באתר E BAY כך לחסוך לגמרי כל הוצאה ולו המינימלית ביותר. למרות שלרוב עסק און ליין הוא עסק של מכירות דרך אי ביי או דרך אתר מכירות שלכם, לעתים זה יכול להיות גם עסק מסוג שונה. אפשרויות העסקים ברשת הוא עצום- בחלק מהעסקים לא צריך ידע והון התחלתי והם אולי יוכלו להוות אופציית פעילות טובה עבורכם. בין האפשרויות העסקיות ישנם שיווק רשתי דרך האינטרנט, אספקת  שירותים לאתרי אינטרנט, מסחר אינטרנטי בשווקים הפיננסיים ועוד.
  2. שלב שני – ציברו ידע: אמרנו שלא צריך הרבה ידע, אך מעט ידע בהחלט נדרש. למרבה המזל רוב הידע לו תזדקקו קיים באינטרנט, ולא רק בשפע אלא גם חינם אין כסף. קורסים און ליין חינמיים המסבירים ומלמדים, מנחים ומתארים, מעניקים ידע נחוץ, כלים ומיומנויות זמינים עבורכם. אתרו אותם ואל תהססו לשתות בשקיקה מה שכתוב, להקשיב קשב רב לכל מה שנאמר וללמוד את הנושא לעומק. ישנם קורסים לא מעטים על מכירות באינטרנט, על ניהול וקידום אתרים, על מסחר אלקטרוני, על מסחר און ליין בשוק ההון, על תפעול אתר אינטרנט למכירות, על קידום מכירות בE BAY, קורסי אי ביי מגוונים ועוד.
  3. שלב שלישי – חיסכו הוצאות: אל תתפתו לשום דבר שעולה כסף, לא קורס, לא הדרכה ולא פרסום. כמעט הכל היום זמין בחינם. מה שמחייב תשלום- אתרו היכן ואיך תוכלו לשלם תשלום מינימלי. כך, למשל, כל עסק און ליין חייב דומיין- כתובת האינטרנט של העסק והמיקום בו יאוחסן העסק שלכם. דומיין יכול להיות זול מאד- רכשו אחד זול במיוחד מספק מורשה של איגוד האינטרנט הישראלי.
  4. שלב רביעי- הקימו את החנות ללא עלות- תופתעו לגלות אבל גם חנות וירטואלית לא חייבת לעלות כסף. כן, כן- אכן ניתן להקים חנות און ליין במסלולי חינם. אתרו אתרים המציעים אופציה זו ופיתחו חנות ללא עלות.
  5. שלב חמישי- פרסמו את החנות בחינם! איך? באמצעות רשתות חברתיות. הרשתות החברתיות מהוות פלטפורמה שיווקית חשובה לאין ערוך. פייס בוק, לינקד אין, טוויטר וגוגל פלוס יכולים להיות כלי שיווקי מדהים אם עושים בו שימוש נכון וזה לגמרי חינם. החזיקו דף מושקע של העסק בכל אחת מהרשתות והגיעו לכמה שיותר עיניים של גולשים.
  6. שלב שישי- ארגנו לכם מקום נוח- אל תבזבזו כסף על עיצוב פינת המשרד הביתי. רק הקפידו שיהיה לכם נוח, נעים ומרווח. מחשב משוכלל הוא לא מצרך מחויב המציאות והכרחי להצלחת העסק- המחשב האישי שלך בפינת המחשב הביתית בהחלט יכולים להספיק.

 

לסיכום- הקמת עסק און ליין לא חייב להיות עסק יקר בפני עצמו. יש היום שפע של כלים חינמיים או מוזלים שיסייעו לך להרוויח יפה גם בלי להשקיע הון התחלתי ובלי לצבור הרבה ידע. העניין הוא שצריך להתגבר על מכשול עיקרי- חשש. אם תחששו ולא תעזו כיצד תצליחו? אין לכם מה להפסיד אם לא השקעתם דבר. לכן לימדו כמה קורסים חינמיים און ליין, קראו כמה מאמרים, צברו ידע, כלים ומיומנויות וצאו לדרך.