שלום אורח
התחברות | הרשמה
d
d

 

ציבור הנכים בישראל הוא גדול ומגוון. פצועי צה"ל, נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה או בעלי מוגבלויות מלידה -  חותרים למען חיים נורמטיביים של חיי משפחה וקריירה. כיום בעידן ההיי-טק נכים ובעלי מוגבלויות שונות יכולים לעבוד ולשאת בתפקידים רבים, לא פחות מאנשים שאינם נכים. אך האמת המדויקת היא, כי חשוב להתאים את העבודה לצרכיו של הנכה ובעיקר למוגבלות שלו. בכתבה זו נפרט מעט על אודות הנושא החשוב של השמת אנשים נכים בישראל לג'ובים נחשקות בעולם ההייטק.

משרות נחשקות בעולם ההייטק

בעולם ההייטק משרות רבות ומגוונות בהן ניתן להרוויח משכורות יפות מאוד, אשר מתאימות גם לנכים. אדם חרש או כזה הנעזר בכיסא גלגלים יכול לשבת מול מחשב ולהתמקצע באחד מעשרות ההתמחויות הקיימות בתחום. אם אתם בוגרי תואר ראשון מוכשרים בהנדסת מחשבים או מדעי המחשב למשל, כל מעסיק ירצה להעסיק אתכם, בין אם אתם נכים ובין אם לאו. חברות השמה העוסקות בתחום ההייטק יוכלו לנסות לאתר עבורכם משרות נחשקות כגון מתכנת מחשבים, בודק תוכנה, איש חומרה, מנהל מוצר, איש מכירות בתחום ההייטק ועוד. תוכלו לעבוד גם כאנשי רשתות מחשבים, מפתחי אפליקציות לאייפון או ראשי צוותים, ותמיד יש את האופציה להיות עצמאיים (ולהקים חברת סטארט אפ למשל). בתחום ההייטק הביקוש הוא תמיד עצום ולכן לחברות ההשמה יש עבודה רבה. לכן, גם בפני ציבור הנכים פתוחות אפשרויות רבות, אך חשוב להיות יסודיים, מקצועיים ובעלי מוסר עבודה גבוה.

נקודות חשובות שיש לשים לב אליהן בהשמת נכים להייטק

כאשר מנסים לאתר לאדם נכה עבודה בהייטק, יש לשים לב למספר נקודות חשובות:

חשוב לבצע תיאום ציפיות בין החברה המעסיקה לבין המועסק.

חשוב להיות שקופים לחלוטין ולספר לחברה המעסיקה על אודות הנכות הספציפית והמדוייקת של המועמד וגם הנכה עצמו חייב לקבל את מלוא המידע על העבודה אליה הוא מועמד.

חשוב לשים לב גם לכל עניין פיזי העלול לעורר בעיה (למשל מקום עבודה ללא גישה לנכים, עזרים מיוחדים לחרשים ולעיוורים ועוד).

חשוב מאוד שיהיה ברור הן למעסיק והן למועמד כי התמיכה שתינתן לעובד הנכה תהיה מותאמת למוגבלות שלו ותתרחש לאורך כל תקופת העסקתו. תמיכה זו צריכה לכלול היבטים פיזיים, מקצועיים ואישיים כאחד!

במידה ודרוש ציוד כלשהו עבור הנכה, יש לדאוג לכך מראש, עוד לפני הגעתו למקום העבודה שקיבל אותו.

רק באמצעות הקפדה על כל החוקים, התקנות וההתייחסויות המיוחדות המתאימות לציבור הנכים (אשר חלקן הוזכרו בכתבה זו), ניתן יהיה להפיק את המירב גם מעובד עם מוגבלות מסויימת, ובעולם ההייטק זה בהחלט אפשרי וגם מקובל מאוד!

לסיכום –

מחקרים מראים כי לאנשים בעלי מוגבלויות מוטיבציה חזקה להתקדם ולחיות חיים רגילים נורמטיביים. כח רצון זה סולל את דרכם גם אל לב התעשייה המודרנית, ההיי-טק, שאינה שמה דגש על יכולות פיזיות כמו על יכולות שכליות ומנטאליות (כושר התמדה, נחישות ודבקות במטרה ועוד). ליווי מאנשי מקצוע בשילוב עם תמיכה ריגשית יעזרו לנכה להיקלט היטב במקום עבודה כזה.