שלום אורח
התחברות | הרשמה
d
d

 

עולם המחשבים הניידים עבר מהפכה בעשור האחרון, וכיום לאנשים רבים בישראל יש מחשב נייד. גם בבתים בהם יש מחשבים נייחים, ניתן למצוא מחשבים ניידים כמחשב שני והטאבלטים תפסו אף הם תאוצה בשנים האחרונות, ואף הם נחשבים לסוג של מחשבים ניידים. יש שיאמרו שגם הטלפון הסלולארי החכם שלנו משמש כסוג של מחשב נייד קטנטן. אז בעולם בו אנו חייבים להיות כל הזמן מחוברים וזמינים, המחשבים הניידים הפכו למוצר שהוא כמעט חובה, לכל שכבות ה אוכלוסייה. גם אנשים בעלי מוגבלויות זקוקים למחשבים ניידים, למגוון רחב של עיסוקים ומטרות. בכתבה זו ניתן מספר טיפים חשובים לקניית מחשבים ניידים לנכים.

החשיבות של מחשבים ניידים לציבור הנכים

בישראל יש נכים רבים, עם מגוון רחב של מוגבלויות, אך דווקא בישראל נחשב ציבור זה לחזק ובמיוחד לכזה שלא מוותר על חיים נורמטיביים, כמו של כולם. גם בעלי נכויות שונות (אנשים הנעזרים בכיסאות גלגלים, חרשים, בעלי מוגבלויות שכליות ואפילו עיוורים), יכולים להפיק רבות משימוש יעיל במחשב נייד, אך חשוב כמובן להתאים את המחשב לאדם הספציפי המשתמש בו. עבור נכים רבים המחשב הוא כלי נהדר אשר דרכו לומדים, באמצעותו משחקים, שומעים מוזיקה, צופים בסרטים, וכמובן גם עובדים.

להלן מספר טיפים חשובים לקניית מחשב נייד עבור ציבור הנכים:

  • שימו דגש רב על החוזק של המעבד, הגודל של הזיכרון, גודל המסך וכמובן גם משקל המחשב (הנגזר לרוב מגודל המסך). עבור אנשים עם מוגבלויות (ובמיוחד כאשר יש בעיות בראייה), יש חשיבות רבה לגודל המסך. גם למשקל המחשב יש משמעות רבה ולכן חשוב לבחור מחשב תוך התאמה מושלמת של הגודל והמשקל. לגבי המעבד וגודל הזיכרון - אלה הם נושאים שיש לשים דגש עליהם בכל מקרה של רכישת מחשב נייד. זכרו כיהמעבד הוא החלק החשוב ביותר במחשב ולכן כדאי להשקיע במחשב עם מעבד חזק.
  • ·אם תקציבכם מאפשר זאת, כדאי ללכת עלמחשבים ניידים מומלצים של המותגים המובילים.בתחום המחשבים הניידים יש לא פעם חפיפה בין האיכות של המחשב לבין עוצמת המותג. קניית מחשב ממותג תבטיח לכם שירות, ואפשרויות להתאים את המחשב עם רכיבים ייחודיים במידת הצורך. כאן תוכלו לבחון מבחר דגמים
  • שימו לב לצרכים המיוחדים שלכם! מערכת שמע איכותית במיוחד תסייע לכבדי שמיעה, מסך גדול לכבדי ראייה, ויש גם אלמנטים נוספים שניתן להוסיף למחשבים ניידים על מנת לסייע לבעלי מוגבלויות שונות. מומלץ להתייעץ עם איש המכירות בחנות בה אתם קונים, תוך שיתוף אמיתי ומפורט של כל הצרכים והמגבלות שלכם.
  • כדאי לבחור מחשב נייד עם דיסק קשיח גדול, במיוחד אם אתם רוצים מחשב בו תוכלו לאחסן חומר רב (סרטים, תוכנות, קבצים גדולים ועוד). לא מומלץ לרכוש כיום מחשב נייד עם דיסק קשיח של פחות מ - 250 ג'יגה בייט ומעלה.
  • שימו לב גם למשך חיי הסוללה. רצוי לרכוש מחשב נייד שהסוללה שלו מחזיקה מעמד כמה שיותר זמן (לפחות 5-6 שעות).

ומה עם המחיר?

חשוב מאוד לבחור מחשב נייד שנמצא במסגרת התקציב שלכם! ישנם מחשבים ניידים בכל טווח המחירים, החל במחשבים באלף שקלים ועד למחשבים ניידים משוכללים יותר במחירים של אלפי שקלים. כאשר בוחרים מחשב חשוב לדעת מראש מהם השימושים שיהיו לבעל המחשב  (צפייה בסרטים? גלישה באינטרנט? עבודה? לימודים? ואולי כל אלה גם יחד...), ומומלץ לרכוש מחשב שיתאים לשימושים הללו.

לסיכום, לכל אדם המחפש אחר מחשב נייד יש צרכים מיוחדים ולאנשים עם מוגבלויות על אחת כמה וכמה. לכן, כדאי להשוות מחירים, להתייעץ עם מומחים, ולבחור רק מחשב שיתאים בדיוק לצרכים ולמוגבלויות שלכם. אין זו משימה פשוטה אך עם מעט סבלנות וחיפוש יעיל ומעמיק, תצליחו לאתר את המחשב שיתאים לצרכים שלכם.