שלום אורח
התחברות | הרשמה
d
d

את ההשתלבות בתעשיית הההייטק הישראלית מתחילים בגיל מוקדם. מרבית האנשים המועסקים בה היום הגיעו אליה בתום מסלול ייעודי ומכוון – החל מבית הספר התיכון, אז בחרו להרחיב את מגמת המחשבים ולהיבחן בבגרות, עבור באחת מיחידות המחשוב בצבא, וכלה בלימודים הגבוהים באוניברסיטה.

חברות ההייטק הישראליות אוהבות אמנם לקבל לשורותיהן עובדים עם נסיון, אך לא מקפחות מועמדים המפגינים ידע ובקיאות בעת ראיון אישי או מבחן מעשי. לכן, אם אתם מרגישים משיכה עזה לתחום המחשבים, ומפגינים כושר למידה ויכולת גבוהה כבר מגיל צעיר, הצעד המתבקש יהיה לחזק את הזיקה האינטואיטיבית שלכם בידע פרקטי, דרך בחירה באחד ממסלולי הלימוד לתואר ראשון בתחומי ההנדסה, מדעי המחשב או המתמטיקה.

 

הרבה יותר ממחשבים

מקצועות ההייטק לא רק מתגמלים מאוד מבחינה כלכלית, הם גם מאפשרים לעוסקים בהם להתאים את העבודה לצרכים האישיים שלהם. כך, איש מחשבים צעיר יכול להשתלב בקלות באחת מחברות ההייטק במתכונת של משרה מלאה או חלקית, משרה שמתבצעת מהמשרד או מהבית, ואף להציע את שירותיו כאיש פרוייקטים עצמאי.

האינטרנט מאפשר לשמור על קשר אינטנסיבי עם אנשים בארץ ובעולם ולהרחיב את ההתקשרות העסקית, ובלבד ששני המתקשרים בודקים תכופות את תיבת הדואר שלהם, מתחברים לסקייפ או גולשים בפייסבוק. בזכות הרשת ניתן לתפעל חנויות מקוונות, לנהל עסקים שלמים מבלי לצאת מהבית, ולתחזק קשרי עבודה פוריים.

נשמע טוב, אבל איך מתחילים? לפני שפונים לנהל את העולם מהנייח, נחשפים להיצע דרך האינטרנט, בונים, משפצים ושולחים קורות חיים, ועומלים על טיפוח קשרים. נכון, שליחת אימייל לכל אחת מחברות ההייטק הקיימות היום בשוק תתאפשר בכמה קליקים פשוטים, אבל אופציה יעילה יותר תהיה לפנות לחברות השמה בהייטק.

 

אֶפֶּל ללא אפליות 

תפקידן של חברות השמה בהייטק הוא להתאים למעסיק את העובד המועדף עליו, כשרבים מן המעסיקים בוחרים לנהל את תהליך גיוס העובדים דרכן. הגיוס מתבסס על מספר פרמטרים, כשהמעסיקים מתעניינים בעיקר בהשכלה ובניסיון עבודה, אך מתרשמים ומושפעים גם מממוצע הציונים.

לחברות השמה בהייטק תפקיד חשוב בקרב המעסיקים אבל גם בקרב המועסקים, שכן חלקן מתמקדות גם בהשמת אוכלוסיות עם מוגבלויות ועוזרות לאנשים עם צרכים מיוחדים למצוא תעסוקה שהולמת את כישוריהם. 

חוק שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות אוסר על אפליית אדם מוגבל בשוק העבודה. כמקובל, הרקע הלימודי, הניסיון התעסוקתי וכישוריו של אותו אדם נבחנים בעת הגשת המועמדות לתפקיד. במידה והוא נמצא כשיר והתקבל לעבודה, החוק קובע שיש לספק לו את התנאים הפיזיים והאישיים הנדרשים לקליטתו המלאה בחברה, על מנת שיוכל לבצע את עבודתו כהלכה.

בנקודה זו מתבטא יתרונה של העבודה בהייטק עבור כלל האנשים. מתכנתים, בודקי תוכנה ואנשי מכירות מוכשרים בתחום ההייטק יתקבלו בברכה אצל כל מעסיק, ויוכלו להתאים את העבודה, המתנהלת ברובה מול המחשב ולא מצריכה מאמץ פיזי מובהק, לאורח החיים שלהם. כך למשל, אנשים הנעזרים בכסאות גלגלים או מתקשים להתנייד בשל נכות מסויימת, יכולים לבצע את עבודתם מהבית, בתיאום מראש מול החברה המעסיקה.

מצד המעסיקים מדובר בצעד מנצח, שיזכה אותם בעובדים מוכשרים בעלי מוטיבציה גבוהה, ישדר מסר חיובי לשאר העובדים, ישמש דוגמה לחברות הייטק נוספות, ויתרום לחברה שוויונית ובריאה יותר.